Fogszabályozás felnőtteknek
Esztétikus hatás felnőtt páciensek számára
A fogszabályozás felnőttkorban is lehetséges, mi több, pácienseink jelentős része felnőtt és egyre többen keresik fel rendelésünket közülük.
Sokszor a gyermeküket fogszabályozásra kísérő szülők is kedvet kapnak a kezeléshez, máskor, a kezelésen már átesett felnőttek hozzák el gyermekeiket.
Igen népszerű a fogszabályozás a fiatal felnőttek körében, akik gyermekként féltek még eljönni, vagy szüleik elmulasztottak gondoskodni szép és egészséges fogsorukról.
Találkoztunk olyan páciensekkel is, akiknél gyermekkorban elkezdődött ugyan a kezelés, majd valamiért abbamaradt.
Bár a felnőtt és gyermek fogszabályozás alapvetően hasonló, akad néhány markáns különbség köztük.
Alapvető eltérés az, hogy a felnőttek növekedése – így állcsont növekedése is – már befejeződött. A felnőtteket már érinthetik különféle fogágy-betegségek (íny-és csontveszteség) is. Ezen kívül hiányozhatnak fogaik vagy erősen kopottak, kezeltek lehetnek.
Sokszor el sem készíthető megfelelő fogpótlás előzetes fogszabályozás nélkül, de a fogszabályozás jelentősen javíthat a végső eredményen, esetleg a fogpótlást teljesen kiválthatja a fogszabályozás.
Néhány előkészítő fogászati kezelésre szükség lehet fogszabályozása előtt, de felnőtt korban is nyugodtan vágjon bele!
Ha fogszabályozásra van szüksége, lépjen velünk kapcsolatba, és megkeressük az Ön számára legmegfelelőbb időpontot.
Gyakori kérdések
Mikor kell először felkeresni a fogszabályozó szakorvost?
Hány éves korig lehet fogszabályozni?
Bármilyen életkorban lehet fogszabályozni, egyetlen feltétele a fogak jelenléte a szájban.
Mennyi ideig tart egy fogszabályozó kezelés?
Ez függ attól, hogy milyen életkorban kezdődik, milyen jellegű és súlyosságú az elváltozás és milyen készülékkel kezeljük a problémát. Átlagosan 1-2 évet vesz igénybe.
Fáj-e a fogszabályozó készülék viselése?
Az igaz, hogy a fogszabályozó készülék pár napig kényelmetlenséget okoz, de a fájdalom ezután a pár nap után enyhül, nagyobb fájdalommal nem jár a viselés.
Milyen gyakran kell fogat mosni, ha felragasztott fogszabályozó készüléket viselek?
Ajánlatos lenne a reggeli és esti fogmosások mellett minden étkezés után fogat mosni. Amennyiben erre nincs lehetőség, alapos öblögetéssel célszerű eltávolítani az ételmaradékot.
Lehet-e fogszabályozóm, ha küzdősportot űzök vagy fúvós hangszeren játszom?
Igen, de erről a kezelőorvost tájékoztatni kell, emellett a küzdősportokhoz ez esetben is elengedhetetlen a fogvédő használata.