Élet a fogszabályozóval
Étkezés
Néhány ételfajtát, illetve étkezési szokást átmenetileg célszerű kerülni.
- Rágós ételek
- Ropogtatni valók, pl.: mogyoró, pisztácia, popcorn
- Ragacsos ételek, pl.: karamella
- Kemény ételek rágása
- Kemény ételekbe harapás, pl.: alma, főtt kukorica, répa
Érzékenység
A fogakban eleinte érezhet enyhe feszülést, fájdalmat. Az is elképzelhető, hogy az ajkak vagy a nyelv nyálkahártyáját kidörzsölik a fogszabályozó egyes alkatrészei. Ezek hamarosan megszűnnek, addig is használhat viaszt a készülék kellemesebbé tételéhez, különböző szájöblögetőket ecsetelőket.
Mozgó, meglazult fogak
Ha fogszabályozó kezelés közben egyes fogait lazábbnak, mozgathatóbbnak érzi, az teljesen normális. Ahhoz, hogy a fogakat megfelelő helyre és pozícióba tudjuk állítani, először mozgathatóvá kell válniuk. Új helyükön és megfelelő pozíciójukban újra stabilak lesznek.
Sérült, meglazult fogszabályozó
A fogszabályozó készülék alkatrészei néha meglazulhatnak, mozoghatnak. Ha gyűrűje, bracketje, drótja meglazulna, leesne, minél hamarabb kérjen időpontot és hozza magával a leesett alkatrészt.
Szájhigiénia
Fogaink megtisztítása, így a fogak és az íny egészségének megőrzése a fogszabályozásideje alatt, kicsit több időt igényel. Célszerű minden evés után fogat mosni vagy legalább alaposan öblögetni. Különböző segédeszközökre is szüksége lehet, mint például fogselyem, fogköztisztító stb.